Kontaktujte nás: +420 603 196 637 (+420 603 1 ZONER) | djcechi@gmail.com

Magazín o bezpečnosti

Magazín o SSL certifikátech a certifikačních autoritách pro Vás píší odbornící z SSLmarketu.

Nástroje pro práci s SSL certifikáty

Připravili jsme pro vás dva nástroje, které vám pomohou při práci s SSL certifikáty a s jejich nasazením. CSR dekodér pomůže při tvorbě CSR requestu a zobrazí informace, které veřejný klíč obsahuje. Ověřovač SSL certifikátů slouží k otestování SSL certifikátu na vašem webu a jeho správného fungování.

Nástroje pro práci se SSL certifikáty

CSR dekodér (kontrola CSR)

V CSR dekodéru můžete dekódovat a zkontrolovat váš privátní klíč - CSR request. Po vložení do CSR dekodéru uvidíte obsah CSR a jeho bitovou hloubku. Před odesláním CSR requestu (veřejného klíče) si můžete zkontrolovat, zdali jsou zadané informace v pořádku a zdali souhlasí s objednávkou certifikátu.

Veřejný klíč (CSR request) vkládejte včetně uvozovacích a ukončovacích znaků "-----BEGIN CERTIFICATE REQUEST----- " a "-----END CERTIFICATE REQUEST----- ". Poté klikněte na Ověřit a uvidíte údaje, které jsou v CSR requestu zakódované.

Příklad správně vyplněného CSR requestu

Příklad správně vyplněného CSR requestu

Ověřovač SSL certifikátu

Ověřovač SSL certifikátu slouží pro zkontrolování správné instalace SSL certifikátu na serveru. Ověřovačem SSL certifikátu zkontrolujete, zdali je certifikát na serveru správně používán.

Ověřovač certifikátu zvenčí otestuje dostupnost HTTPS na dané doméně. Pokud je výsledek testu pozitivní, bude certifikát fungovat i v prohlížeči návštěvníka vašeho webu.

Ověřovač SSL certifikátu

 

Ověření certifikátu na doméně SSLmarket.cz

Výše zmíněné úkony můžete provést i offline, například v program OpenSSL. S našimi online nástroji je to však jednodušší a rychlejší. 

Máte-li připomínku, nebo nápad na zlepšení, neváhejte ho sdělit naši zákaznické podpoře,

Ing. Jindřich Zechmeister
Specialista pro bezpečnostní SSL certifikáty
Certifikovaný Symantec Sales Expert Plus 
e-mail: jindrich.zechmeister(at)zoner.cz

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!