Kontaktujte nás: +420 603 196 637 (+420 603 1 ZONER) | djcechi@gmail.com

Magazín o bezpečnosti

Magazín o SSL certifikátech a certifikačních autoritách pro Vás píší odbornící z SSLmarketu.

Víceleté objednávky TLS certifikátů jsou nyní dostupné

(31. 8. 2020) Po dlouho avizovaném omezení platnosti TLS certifikátů na jeden rok přicházíme s novinkou - vícetetými objednávkami certifikátů. Zjednoduší vám správu certifikátů a jejich obnovu. Díky objednávce na více let rovněž výrazně ušetříte.

Certifikát se vydává jen na rok, ale objednat lze až na 6 let

Od 1. 9. již není možné získat TLS certifikát na delší dobu než 1 rok; to je poněkud nepraktické pro jejich správu a prodlužování. Ve spolupráci s CA DigiCert jsme pro vás připravili možnost objednání TLS certifikátů na více let. Hlavní výhodou víceleté objednávky je značná úspora ve srovnání s obnovováním certifikátu rok co rok. TLS certifikáty tak můžete objednat až na 6 let, čímž ušetříte nejen na jeho ceně, ale také čas věnovaný objednávce prodloužení.

Výhody víceleté objednávky

Objednání certifikátu na více let přináší několik výhod. Hlavní důvody pro využití jsou tyto:

  • Ušetříte čas. Jedna objednávka a platba = méně administrativy.
  • Čím delší platnost objednávky, tím vyšší úspora díky snižující se roční ceně.
  • Navazující jednoletý certifikát dostanete automaticky a včas, jen ho vyměníte na serveru.
  • Certifikát získáte bez prodlev a čekání, protože ověření organizace je automaticky prodlužováno, aby zůstávalo platné.

Objednávka certifikátu na více let

Jak funguje víceletá objednávka

Certifikát si můžete objednat až na 6 let; roční cena postupně klesá a delší platnost je pro vás výhodnější. Po objednání vám bude vydán první certifikát na 398 dní a jakmile se bude blížit jeho expirace, tak ho automaticky prodloužíme 30 dní před expirací.

Certifikáty s ověřením organizace či rozšířeným ověřením jsou vydány na základě ověření společnosti, které spravuje přímo DigiCert a udržuje ho aktuální. Stačí tedy během životnosti objednávky potvrdit DigiCertu případné dotazy a udržet tak aktivní stav ověření vaší organizace.

Navazující (obnovený) certifikát od nás obdržíte a pouze na serveru vyměníte. Pak stačí počkat další rok na další navazující certifikát. Není potřeba každý rok objednávat a platit prodloužení certifikátu, stačí jen myslet na jeho instalaci na server.

Závěr

Víceletá objendávka certifikátu je kompromisem mezi krátkou platností, která je nově povinná kvůli vyšší bezpečnosti použití certifikátů, a komfortu při jejich správě. Navíc díky klesající roční ceně ušetříte náklady a hlavně svůj čas - jednou objednávkou totiž můžete získat až 6 certifikátů.

Poznámka: Stále platí, že maximální platnost TLS certifikátu je jeden rok (398 dní). Při víceleté objednávce dostanete během její platnosti patřičný počet navazujících jednoletých certifikátů a je potřeba je po roce vyměnit.

Ing. Jindřich Zechmeister
Specialista pro bezpečnostní SSL certifikáty
Certifikovaný Symantec Sales Expert Plus 
e-mail: jindrich.zechmeister(at)zoner.cz